Páči sa Vám táto stránka?

MOŠONSKÝ DUNAJ

 

 

Mošonský Dunaj je nížinnou riekou, pričom jej tok je po Feketeerdő silný. Rieka tečie chráneným územím bohatou na flóru aj faunu. Brehy sú väčšinou lemované kríkmi a stromami a riečište sa na niektorých miestach zužuje na 10 - 15m. Okraje toku sú zväčša hlavne v hornej části pokryté širokým kobercom vodného rastlinstva, ktoré v prípade nedobrovolného kúpania znemožňuje plavbu ku brehu čo môže byť aj nebezpečné.

 

Rieka tečie Dunaja od Čuňova z 1852 r.km územím Maďarska a vteká opäť do Dunaja medzi Čičovom a Klížskou Nemou na 1794 r iečnom kilometri. Rieka je dlhá 125km, pričom najčastejším miestom začiatku splavu je táborisko "Aranykárász" v Rajke.

 

Mošonký Dunaj je plný rýb a v prípade záujmu je potrebné si vybaviť pred splavom rybársky lístok v niektorej z predajní s rybárskymi potrebami.

 

Ceny sú stanovené podľa dĺžky platnosti:


Celoročný: dospelý / mládež ( 6000Ft / 3000Ft )

Týždenný: 2500Ft / 1300Ft

Denný: 1000Ft / 500Ft.

 

Na rieke sú vybudované táboriská, ktoré poskytujú maximálnu pohodou vodákom. Ceny sa v táboroch pohybujú okolo 500 Ft na osobu a noc. V niektorých prípadoch sa platí aj za stan prípadne plavidlo. Tieto poplatky sú však zanedbatelné a pohybujú sa v prepočte okolo 50 Sk. V každom táborisku sú vybudované socialne zariadenia a zároveň v každom je možnosť stravovania sa v reštaurácii, či v bufete.

 

Kto však nemá záujem spať v neplatených táboriskách, môže spať aj bez spomínaného komfortu. Niektoré tieto miesta sú vyznačené aj v kilometráži.