Warning: file(db/en_poll_questions.php) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/vodak.sk/www/libraries/FlatFiles.php on line 382
MOŠONSKÝ DUNAJ - VODAK.SK

MOŠONSKÝ DUNAJ

 

 

Mošonský Dunaj je nížinnou riekou, pričom jej tok je po Feketeerdő silný. Rieka tečie chráneným územím bohatou na flóru aj faunu. Brehy sú väčšinou lemované kríkmi a stromami a riečište sa na niektorých miestach zužuje na 10 - 15m. Okraje toku sú zväčša hlavne v hornej části pokryté širokým kobercom vodného rastlinstva, ktoré v prípade nedobrovolného kúpania znemožňuje plavbu ku brehu čo môže byť aj nebezpečné.

 

Rieka tečie Dunaja od Čuňova z 1852 r.km územím Maďarska a vteká opäť do Dunaja medzi Čičovom a Klížskou Nemou na 1794 r iečnom kilometri. Rieka je dlhá 125km, pričom najčastejším miestom začiatku splavu je táborisko "Aranykárász" v Rajke.

 

Mošonký Dunaj je plný rýb a v prípade záujmu je potrebné si vybaviť pred splavom rybársky lístok v niektorej z predajní s rybárskymi potrebami.

 

Ceny sú stanovené podľa dĺžky platnosti:


Celoročný: dospelý / mládež ( 6000Ft / 3000Ft )

Týždenný: 2500Ft / 1300Ft

Denný: 1000Ft / 500Ft.

 

Na rieke sú vybudované táboriská, ktoré poskytujú maximálnu pohodou vodákom. Ceny sa v táboroch pohybujú okolo 500 Ft na osobu a noc. V niektorých prípadoch sa platí aj za stan prípadne plavidlo. Tieto poplatky sú však zanedbatelné a pohybujú sa v prepočte okolo 50 Sk. V každom táborisku sú vybudované socialne zariadenia a zároveň v každom je možnosť stravovania sa v reštaurácii, či v bufete.

 

Kto však nemá záujem spať v neplatených táboriskách, môže spať aj bez spomínaného komfortu. Niektoré tieto miesta sú vyznačené aj v kilometráži.